Dejte obyčejný holce takovou moc…

2

Postupně jsem se z rozchodu srovnávala do normálu a nabírala na sebevědomí. S tím šel ruku v ruce i zájem chlapů o mě. Začali se za mnou otáčet a já tím získávala na hodnotě. Jsem zpátky! Ale s většími grády než kdy jindy. Jestli jsem někdy v životě měla pocit, že nejsem v kurzu, bylo to jen proto, že jsem ještě nepoznala život v Praze.

Rozchody mají i svoje klady, například ten poslední se na mně podepsal takovým způsobem, až jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla snad naposledy ve 14. Konečně jsem poznala, že můžu mít i úzkej pas, a tím pádem taky nosit vyzývavější kousky, kterejma jsem se vybavila ihned po příjezdu do novýho bydliště. K dokonalosti jsem si ještě make-upem vyzdvihla svoje přednosti a lov osamělý blondýny mohl začít.

Občasný donášky jídla a kafíček střídala pozvání na rande. Od dělnický třídy po hoch pány, jako byli majitelé firem, investoři, doktoři, politici a mnoho dalších zajímavých kousků. Od obyčejnejch procházek po pozvání na dovolený. Nechyběly ani nabídky na společně strávenej život. Haha, o to jsem opravdu stála.

Využívala jsem svojí nově nabyté superschopnosti. Naplňovalo mě to. Flirtovat, ale přitom bejt sama sebou. To byla ta nejlepší taktika. Z holky, co nesnášela kokety, jsem se stala tou nejvyhlášenější v okolí.

Asi nejvíc mě zaskočilo, když za mnou na recepci přišel jeden brejlatej pupkáč ve středním věku a nabízel mi práci. Prej protože jsem tak bezprostředně milá a praštěná. K tomuhle zjištění mu stačilo 5 minut konverzování se mnou. Co je zvláštního na tom, nabídnout buchtu neznámýmu chlapíkovi, kterej má evidentně rád sladký? Ráda se podělím, a on to hned bral jako flirt. Každopádně jsem ho tím asi zaujala a potom, co mu skončilo jednání v jedné naší firmě, se vrátil zpět za mnou a nechal mi na sebe kontakt se slovy, že mě zkrátka musí mít ve svém týmu!

To by nebylo, abych si ho hned neprolustrovala. Kvůli diskrétnosti mu budeme říkat například pan Ryba. Jeho vliv byl podle mýho lustrování značnej. Působil několik let jako mluvčí v jedný významný automobilce, přeštudovanej, a dokonce se na vysokou vrátil i jako učitel. Tyhle informace jsem získala jen z prvního internetovýho odkazu, ale bylo toho daleko víc.

Byla bych hloupá, kdybych se s ním nesešla. Poslala jsem mu životopis a on během 2 minut odpověděl s pozváním na pracovní kafíčko, jakoby snad celej den čekal jenom na můj e-mail. To byl asi první zážitek, kterej mi přidal na sebevědomí. Přinejmenším do doby, než mě vylákal na zmiňovanou schůzku, kde mi o pracovní nabídce téměř nic neřekl, ale zajímala jsem ho jenom a výhradně já. A ne, nešlo o moje dosavadní zkušenosti. No, teda zajímaly ho, ale jen ty osobní… Prasák starej. Mělo mi bejt hned jasný, o co pupkáčovi od začátku šlo. Ani snubák na ruce ho neodradil od psaní textovek, jak mě musí znovu vidět a že naše příští schůzka může bejt rovnou u něj doma. Kde veme chlap jeho vizáže vůbec tu drzost si myslet, že bych JÁ, 22letá mladá blondýna, něco měla s takovým prasátkem jen za příslib lepší práce. Tenkrát jsem byla ještě tak neotrkaná, to dnes bych se mu bez servítek vysmála přímo do obličeje a nejen přes SMS.

 

3

Ze začátku jsem se na ně snažila bejt miloučká a přátelská, až to bylo kolikrát trapný. Nejvíc se mi ale osvědčilo netlačit na pilu a chovat se úplně přirozeně. V tu chvíli jsem měla v hrsti všechny, co kolem mě jenom prošli. Jela jsem tramvají a chlapi na mě zírali.

Nebylo dne, kdy by za mnou nepřišel někdo novej a nežádal mě o číslo. Komu by tohle nepřidalo na sebevědomí? Už jsem neměla obavy, že mě nikdo nebude chtít a zůstanu na ocet. Naopak. Měla jsem na výběr a radovala se z možnosti, kterou mi rozchod dal.

Zašlo to do bodu, kdy jsem se i schválně neupravovala a zkoušela, zda je nalákám i s mastnejma vlasama, rozmazanou řasenkou a v teplákách. Moje tušení se potvrdilo. Nebylo to o hezkejch hadrech a zmalovaný hubě, cítili ze mě energii a vyrovnanost. A jako třešničku na dortu jsem ke štěstí nikoho dalšího nepotřebovala.

Dejte obyčejný holce takovou moc a sledujte, co to z ní udělá…

Další rubriky článků

O knize Bez zábran od Terezi Komorousové

Kniha Bez zábran

Články o módě od Terezy Komorousové

Móda

Články o volném čase Terezy Komorousové

Můj volný čas

Vaření s Terezou Komorousovou

Vaření

BEZÁBRAN

Osobním blog Terezy Komorousové, který vznikl především kvůli knize Bez zábran, která je k dostání ve vašich knihkupectvích.

Bez zábran Facebook
Bez zábran Instagram